پنل اس ام اس

پیامک یکی از پرطرف دارترین ابزارهای تبلیغاتی است که با گذشت ۲۰ سال از عمر آن هنوز در صدر تاثیر گذاری و صرفه اقتصادی است با توجه به این مهم و استفاده همه گیر از پنل های اس ام اس بسیاری از پیام های تبلیغاتی که برای افراد ارسال می گردد از محتوای ناپسند و مزاحم برخوردار است که باعث شکایت بسیاری از مشترکین شده است.
مخابرات برای حل این موضوع و رهایی مشترکین از پیامهای تبلیغاتی امکانی گذاشته که فرد با ارسال کدی به سر شماره ۸۹۹۹ قادر است تا دریافت پیام از سامانه‌ها و پنل اس ام اس را مسدود نماید. در حال حاضر بیش از  هفتاد درصد از مشترکین اپراتورها دریافت پیامک خود را مسدود نموده‌اند، به این معنی که پیامی از خطوط ۳۰۰۰،۲۰۰۰،۱۰۰۰،۵۰۰۰ و یا  پنل اس ام اس‌ها دریافت نمیکنند به مشترکینی که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود نموده‌اند به اصطلاح شماره‌های بلک لیست گفته میشود.
 اما در این میان دسته‌ای از پیامها محتوای اطلاع رسانی دارد و دریافت آنها برای فرد از اهمیت بسیاری برخوردار است همانند پیام برداشت از حساب یا پیام کنسل شدن امتحان دانشگاهی و یا اطلاع از انقضاء بیمه اتومبیل  به این دسته از پیامها که محتوای خبری و اطلاع رسانی دارد به اصطلاح پیام سفید یا خدماتی میگوییم.
مخابرات برای حل این موضوع که مشترکین قادر به دریافت پیامهای سفید و خدماتی باشند امکانی به نام خدماتی نمودن شماره ارسال پیامک ارائه کرده که ویژه موسسات و شرکتهایی است که خواهان اطلاع رسانی پیام سفید به مخاطبین خود با رضایت آنها است. 
در صورتیکه محتوای پیام شما خدماتی بوده و جهت اطلاع رسانی و خدمتی به مخاطبین خود هستید و پیام شما خدماتی و غیر تبلیغاتی است می بایستی تعهد نامه‌ای جهت ارسال پیام به بلک لیست برای اپراتور ارسال کنید تا شماره پنل اس ام اس شما خدماتی شده و امکان ارسال پیام به شماره‌های بلک لیست برای شما فراهم شود.
پیام های سفید و خدماتی عبارت است از:
- اطلاع از تاریخ انقضای بیمه
- اطلاع از موجودی حساب
- اطلاع از نام کاربری و کلمه عبور
- اطلاع از تحویل شدن و خرید موفق و یا رهگیری بسته و محصولی
- اطلاع موجودی انبار و کالایی
- اطلاع از رسیدهای خرید و پرداخت
- اطلاع از رهگیری پرونده
- اطلاع از ساعتهای کلاسها
- اطلاع رسانی به والدین از سوی مدرسه
- اطلاع از ساعتهای شروع آموزشگاه‌ها و ورزشگاهها
- اطلاع از موجودی فروشگاه ها و انبار
- اطلاع از ساعتهای پرواز
و ...
 به این دسته از پیامهای فوق پیام سفید گفته میشود که با ارائه تعهدنامه‌ای از موسسه یا شرکت برای اپراتور امکان ارسال به شماره‌های بلک لیست فراهم میشود.
جهت ارسال تعهد نامه با شماره پشتیبانی پنل اس ام اس 0098sms تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان ممکن تعهدنامه مورد نظر را برای شما تهیه نموده و جهت تایید برای اپراتور ارسال کند، زمان و روند امکان ارسال به بلک لیست (شماره خدماتی ) 7 تا 30 روز کاری از زمان تایید نامه است البته برخی مواقع بسته به ترافیک کاری اپراتور این زمان تغییر می کند
اگر پیامهای شما هم خدماتی بوده و در حقیقت معرف خدمتی به مشتریان خود هستید که با رضایت گیرنده پیام به آن ارسال میشود و جنبه اطلاع رسانی دارد به پنل اس ام اس  0098sms مراجعه کنید و از فیلد ارسال به بلک لیست شماره پنل خود را خدماتی نمایید و یا با پشتیبانی سامانه  0098smsتماس حاصل فرمایید تا شماره جهت خدماتی و ارسال به بلک لیست راهنمایی کنند.